کلینیک ارتودنسی دکتر گچ‌کوبان - اهواز،کیانپارس،خ پهلوان(توحید)شرقی،نبش اردیبهشت،مجتمع اوسینا،طبقه ۱ - ۵ - ۳۳۳۶۸۰۶۳ -061 و 09168232646

دوره فعال ارتودنسی

این مرحله با تشکیل پرونده برای بیمار و قالبگیری از وی شروع می شود. این دوره بسته به مشکل بیمار شامل ارتودنسی متحرک یا ثابت بوده و مدت زمان آن از چند ماه تا چند سال می تواند متفاوت باشد. امروزه درمانهای ارتودنسی می تواند به سه هدف عمده منظم کردن دندانها، درمانهای ارتوپدیک و آماده سازی بیمار برای جراحی فک انجام گردد. 

 

منظم کردن دندان ها

این درمان با حرکت دندان درون استخوان انجام می شود. لذا ارتباطی به سن نداشته و در هر سنی قابل انجام است. این درمان می تواند توسط پلاک متحرک در موارد بی نظمی محدود و یا دستگاه ثابت برای مشکلات شدیدتر انجام شود.

 

درمان های ارتوپدیک (فانکشنال)

درمانهایی که با هدف تغییر موقعیت استخوانها در سنین رشد و از طریق اعمال نیرو به استخوانها انجام می شود. بدیهی است این نوع درمان فقط تا هنگام رشد فعال استخوانها (پایان بلوغ) انجام پذیر است. پس از آن تغییر موقعیت استخوانها نیازمند انجام جراحی فک خواهد بود. این درمان معمولا با پلاک متحرک انجام می شود.

 

آماده سازی برای جراحی فک

در افراد بزرگسال که مشکل استخوانی دارند و رشد در آنها به اتمام رسیده است، رفع کامل مشکل اسکلتی مستلزم درمان ارتودنسی به همراه جراحی فک می باشد. دراین درمان ابتدا موقعیت دندانها بر روی هر یک از فکین توسط ارتودنسی ثابت اصلاح می شود و سپس بیمار برای انجام جراحی فک به متخصص فک و صورت ارجاع می شود. پس از جراحی، درمان نهایی ارتودنسی انجام خواهد شد. 

ورود به پروفایل تماس با ما