کلینیک ارتودنسی دکتر گچ‌کوبان - اهواز،کیانپارس،خ پهلوان(توحید)شرقی،نبش اردیبهشت،مجتمع اوسینا،طبقه ۱ - ۵ - ۳۳۳۶۸۰۶۳ -061 و 09168232646

دستگاه های ثابت

امروزه انواعی از براکتها با ویژگیها و ظاهر گوناگون در دسترس هستند که می تواند جوابگوی سلیقه های متفاوت بیماران بویژه بزرگسالان باشد. بدیهی است هر کدام از این براکتها مزایا و معایب ویژه خود را دارد. 

براکتهای فلزی

این براکتها از جنس استیل و رایج ترین و با کیفیت ترین نوع براکتها بوده و در اکثر بیماران قابل استفاده می باشند. براکتهای فلزی امروزی نسبت به گذشته کوچکتر و قابل تحمل ترند و نمای بهتری نیز دارند.

براکتهای سرامیکی

این براکتها از جنس سرامیک و همرنگ دندان بوده و مهمترین مزیت آنها زیبایی آنهاست. لذا امروزه استفاده از آنها در کسانی که خواستار کمتر دیده شدن وسایل هستند، افزایش یافته است . از مشکلات آنها نسبت به انواع فلزی احتمال آسیب بیشتر به دندانها، طولانی تر شدن درمان و هزینه بالاتر این براکتهاست.

براکتهای طلایی

جنس این براکتها از استیل بوده که با روکش طلا پوشش داده شده اند. این براکتها نمای زرد طلا را دارند که ممکن است مورد پسند برخی بیماران باشد. از معایب آن هزینه بالاتر براکتهاست.

براکتهای Damon

یکی از انواع جدید براکتها هستند که در آن ضرورتی در استفاده از کش دور براکتها وجود ندارد. با توجه به کاهش اصطکاک بین سیم و براکت ها احتمال دارد اندکی زمان درمان کاهش دهند. از معایب آن هزینه بالاتر براکتهاست.

براکتهای Wild Smile

این براکتها دارای شکل فانتزی بوده و ممکن است برای کودکان جذاب باشد. البته این نوع از لحاظ تکنیکی بسیار ضعیف می باشد.

براکتهای Lingual

در این روش وسایل در سطح پشت دندانها قرار داده می شود. مزیت عمده این سیستم دیده نشدن آنها حین صحیت کردن یا لبخند بیمار است. مشکلات صحبت کردن، جویدن، آزردگی زبان، رعایت بهداشت مشکلتر، درمان طولانی تر، پیچیدگی درمانی بیشتر و به ناچار هزینه بالاتر از معایب آنهاست.

ورود به پروفایل تماس با ما