کلینیک ارتودنسی دکتر گچ‌کوبان - اهواز،کیانپارس،خ پهلوان(توحید)شرقی،نبش اردیبهشت،مجتمع اوسینا،طبقه ۱ - ۵ - ۳۳۳۶۸۰۶۳ -061 و 09168232646

دستگاه متحرک

اگر شما تحت درمان با دستگاه متحرک هستید، بایستی وسیله خود را کاملا طبق دستورات پزشک و ساعات توصیه شده استفاده کنید. همچنین جهت جلوگیری از آسیب به دستگاه مراقبتهای لازم را انجام دهید.

گذاشتن و برداشتن پلاک

برای گذاشتن و برداشتن پلاکهای معمولی، گیره های روی دندانهای عقب (آسیای بزرگ) را با انگشت اشاره بگیرید و از گرفتن اجزاء سیمی دیگر خودداری کنید. پلاکهای شفاف را با نیروی ملایم به لبه دور تا دور آن به آرامی از روی لثه و دندانها جدا کنید.

      

مراقبت از پلاک

از دستکاری اجزاء سیمی، کم و زیاد کردن نیروی فنر و پیچ خودداری کنید. برای جلوگیری از آسیب به پلاک به محض خارج کردن از دهان آنرا درون جا پلاکی قرار دهید. در صورت بی احتیاطی و شکستن قسمتی از پلاک از یک طرف احتمال برگشت نتایج درمان و طولانی شدن درمان وجود دارد و از طرف دیگر هزینه قالبگیری و ساخت مجدد پلاک از بیمار دریافت خواهد شد. از قرار دادن پلاک در معرض مستقیم نور خورشید یا حرارت و یا قرار دادن آن در آب جوش اجتناب کرده تا باعث تغییر شکل آن نشوید.

در صورتیکه قطعه ای از پلاک جدا شده و بلعیده شود در اغلب موارد بطور طبیعی دفع شده و جای نگرانی نخواهد بود. به هر حال موضوع را به ارتودنتیست خود اطلاع دهید.

 

زمان استفاده از پلاک

پلاک متحرک بایستی بصورت 24 ساعته به جز زمان غذا خوردن و مسواک زدن استفاده شود، مگر اینکه به صلاحدید ارتودنتسیت زمان استفاده تغییر کند. در زمان غذا خوردن و مسواک زدن پلاک را درون جا پلاکی قرار دهید تا آسیب نبیند.

تمیز کردن پلاک

روزانه چند بار با استفاده از یک مسواک نرم وآب تسویه پلاک خود را تمیز کنید. در صورت نیاز می توانید از صابون مایع نیز استفاده کنید. جهت پیشگیری از رسوب نمک آن را داخل آب نمک قرار ندهید. به هیچ عنوان از خمیر دندان برا تمیز کردن پلاک بویژه انواع شفاف استفاده نکنید چرا که ممکن است سبب کدر شدن پلاک گردد. 

وسایل خارج دهانی

میزان نیرو و زمان استفاده از دستگاههای خارج دهانی (هدگیر ، فیس ماسک، چانه بند) در پیشرفت درمان نقش به سزایی دارد. لطفاً نیروی آن را تغییر ندهید و زمان تجویز شده را کاملاً رعایت کنید.

ورود به پروفایل تماس با ما